امام حسین، شهید راه امر به معروف-12

نقل قول haj114 

اینم از سرنوشت یک گروه خاص !

 

  ان الذين يكفرون بايات الله و يقتلون النبيين بغير حق و يقتلون الذين يامرون بالقسط من الناس فبشرهم بعذاب اليم (آل عمران، ۲۱).

 «كسانى كه به آيات خدا كفر مى ورزند و پيامبران را به ناحق مى كشند و دادگستران را به قتل مى رسانند، آنان را از عذابى دردناك خبر ده». 

یاد شهید علی خلیلی افتادم که در راه امر به معروف و نهی از منکر، به شهادت رسید. بنابر این آیه، وای به روز قاتلان او ...  

 

همه اینها از این مطلب به ذهنم رسید که سریالی بنویسم.


ادامه مطلب
[ دوشنبه 12 آبان 1393  ] [ 02:54 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

امام حسین، شهید راه امر به معروف-13

در ادامه ترویج راه شهدای امر به معروف به این خبر برخوردم که:

مراسم نامگذاری پل شهیدعلی خلیلی (شهید امر به معروف و نهی از منکر) با حضور مجتبی شاکری رئیس کمیته نامگذاری معابر شورای شهرتهران با حضور مادر این شهید در محدوده مجموعه پل‌های بسیج برگزار شد.مجتبی شاکری دراین مراسم گفت: پرچم امربه معروف و نهی ازمنکر در این محل برافراشته شده و این فریضه، ستون فقرات دین است زیرا اگر درجامعه‌ای این پدیده معطل بماند اعضای آن با هم مطابق نمی‌شوند و پیوند نمی‌خورند.

شاکری افزود: به‌طور حتم نامگذاری این پل به نام علی خلیلی ، شهید امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند موجب شود که هرفردی که از معبر می‌گذرد به یاد این مسئله بیفتد و آن راکاملا لمس کند. 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 12 آبان 1393  ] [ 02:54 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

امام حسین، شهید راه امر به معروف-5

خوب نگاه کنید. شهدای امر به معروف، خودشون عامل به احکام بودند. مثلا همین لباس مشکی ایام عزا که نقش مهمی در تعظیم شعائر اسلامی داره. یا ریش گذاشتن که تراشیدن ریش خودش گناه صغیره است و اصرار بر اون، یعنی گناه کبیره.


ادامه مطلب
[ دوشنبه 12 آبان 1393  ] [ 02:48 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]