امید

يَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَأُقَطِّعَنَّ أَمَلَ كُلِّ مُؤْمِنٍ أَمَّلَ دُونِي بِالْإِيَاسِ

پیامبر اعظم فرمودند که خداوند عز و جل می‌فرماید: بی‌گمان امید هر مومنی را که به غیر من امید ببندد، با مأیوس کردن او قطع می‌کنم.

(مستدرک الوسائل، ج 11، ص 221، ح 12799)

اینک که دور، دور مذاکرات با دشمنِ قسم‌خورده اسلام و جمهوری اسلامی است، آیا حواس‌مان هست که ما به این دشمن هیچ امیدی نداریم و همه امید و ایمان‌مان به خداست؟ آن چه وظیفه ماست رشد تولید داخلی و تقویت اقتصاد مقاومتی است و صد البته که نتیجه آن دست خداست، اگر ایمان داشته باشیم.

 


ادامه مطلب
[ جمعه 19 دی 1393  ] [ 12:46 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

وظیفه ما

وظیفه‌ ماست که برای اتحاد دنیای اسلام مجاهدت کنیم. این اتحاد می‌تواند بسیاری از گره‌ها را باز کند؛ می‌تواند جوامع اسلامی و ملت‌های مسلمان را عزیز کند. ببینید وضع کشورهای اسلامی چگونه است. ببینید وضع مسلمانان که امروز یک‌چهارم نفوس بشری را در دنیا تشکیل می‌دهند، چگونه است؛ تأثیرشان در سیاست‌های عالم، حتّی در مسائل درون خودشان، چگونه به‌مراتب ضعیف‌تر و کمتر است از تأثیر قدرت‌های بیگانه و قدرت‌های دارای سوءنیت. این، فقط به خاطر بیگانه بودن قدرت‌ها نیست - که ما خودمان و مخاطبان‌مان را از آن‌ها برحذر می‌داریم – آن‌ها دارای سوء  نیت‌اند؛ دارای انگیزه‌های سلطه‌طلبی هستند، می‌خواهند ملت‌های اسلامی را در مقابل خودشان ذلیل کنند، خرد کنند، وادار به اطاعت محض کنند. خوب، این پنجاه و چند کشور اسلامی، این ملت‌های مسلمان، برای اینکه در مقابل یک چنین سوء نیت واضح و بزرگ و قلدرانه‌ای بایستند، راه‌شان چیست؟ جز وحدت؟ باید با هم نزدیک بشویم.

امام خامنه‌ای|25/12/1387


ادامه مطلب
[ جمعه 19 دی 1393  ] [ 12:59 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

فتوا از قم...

دوهفته‌نامه عهد با یکی از طلبه‌های پاکستانی مقیم ایران مصاحبه‌ای ترتیب داده که اخیرا در مجله الکترونیکی اخوت هم منشر شده. ما هم تصمیم گرفتیم این مصاحبه کوتاه را در یک کاغذ دو رو طراحی کنیم تا به شکل چاپی بشه ازش استفاده کرد. حرف‌های این طلبه جوان آنقدر بی‌پرده و واضح است که لازم به توضیح نیست. پیشنهاد می‌کنیم در این هفته این برگه را چاپ و در مسجد پخش کنید. خیلی‌ها به موضوع وحدت و خویشتن‌داری اینگونه نگاه نمی‌کنند...

 

دریافت فایل پی‌دی‌اف
حجم: 322 کیلوبایت


ادامه مطلب
[ جمعه 19 دی 1393  ] [ 12:57 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

محمد

 

برای دریافت نسخه قابل چاپ، روی تصویر مد نظر تلیک کنید


ادامه مطلب
[ جمعه 19 دی 1393  ] [ 12:49 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]