راهپیمایی سکوتی که ابزار فتنه‌گران شد

امروز 25 خرداد، سالگرد #راهپیمایی_سکوت هست.
روزی که #فتنه_گران چنین کردند:
1. شکستن نرده های دانشگاه شریف و حمله به دانشجویان نخبه درون دانشگاه
2. حمله به مهد کودک در حوالی میدان آزادی و به شهادت رساندن دو مربی محجبه در برابر چشم کودکان
3. به آتش کشیدن چندین دستگاه اتوبوس شرکت واحد و بخش خصوصی
4. به آتش کشیدن چندین بانک و مغازه 
5. ضرب و شام و درگیری با پلیس
6. حمله به حوزه مقاومت بسیج جهت دسترسی به سلاح و شروع جنگ مسلحانه
7. قتل مرموز ندا آقاسلطان
8. اقدام برای قتل دو جوان بسیجی در فاصله چند متری از بدن ندا آقاسلطان. هر دو نفر چندین ماه در کما بوده و به کوری چشم دشمنان، زنده مانده اند.
9. و...

#عبدالحمید


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 خرداد 1396  ] [ 03:19 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

🔺قباحتِ فقر و لطافتِ خیریه!

@ebteda_ir

🔺قباحتِ فقر و لطافتِ خیریه!

#خیریه‌ها ظاهراً سازوکارِ مناسبی برای تعدیل آثار و عوارض #فقر هستند. خیریه‌ها یا مؤسسات #اعانه، اتفاقاً در ممالک سرمایه‌گرا رواج بیشتری دارند. 
اقتضای قطعیِ چنان نظام‌هایی چنین سازوکارهای فریب‌دهنده‌ای‌ست. خیریه‌ها در نظام‌های بالذات فقرسازِ غربی، همچون خودِ #سرمایه اصالت دارند. باید باشند. 
آنجا، از یک سو بیچارگی و فقر و گرسنگیِ ناتوانان، قطعی و ضروری تلقی می‌شود و از دیگرسو، خیریه‌های کارآمد و فعال!

فقر را آگاهانه و عامدانه تولید می‌کنند و آنگاه به‌واسطه‌ی خیریه‌ها تکه‌نانی می‌اندازند جلوی همان فقرایِ خودساخته!

خاصیت چنین سازوکار خیرانه‌ای چیست؟ فقط و فقط «تعدیل خشم و تنفر از سرمایه‌گرایی»!

حالا در ایران علوی هم قباحتِ روابط و مناسباتِ فقرآور و فقیرساز با «لطافتِ خیریه‌های ملوّن» تعدیل می‌شود.
خیریه‌ها کار خودشان را می‌کنند. دستِ نیازمندان را می‌گیرند. وعده‌غذایی می‌دهندشان و ساعتی سیرشان می‌کنند. دستشان درد نکند. 
اما گویا اینجا نیز خیریه‌ها دارند به پوستینِ زرسالاران و فقرآفرینان تبدیل می‌شوند. 
با شیوع خیریه‌ها کسی نمی‌پرسد که اساساً چرا فقر هست؟ چرا فقیر؟ چرا گرسنه؟ چرا نادار؟
همین، کم استحاله‌ای نیست برای جامعه‌ی علوی.
با فقر باید جنگید‌‌. با فقرسازها باید جنکید.
اما خیریه‌ها فقر را ویترینی می‌کنند. شیک می‌کنند. لوکس می‌کنند. مواجهه با فقر را رمانتیک می‌کنند.

ابتدا- روح‌الله رشیدی


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 خرداد 1396  ] [ 12:38 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

کمیته امداد و بنیاد مستضعفان با هم بودند

@ebteda_ir
🔺
اگر امام (ره) #کمیته‌ی_امداد را راه انداخت برای دستگیری از درماندگان و تامین معاشِ اولیه‌ی بیچارگان، #بنیاد_مستضعفان را هم راه انداخت تا اموال به تاراج رفته‌ی مستضعفان را از حلقوم ایادی طاغوت بیرون بکشد و در جهت اعتلا و ارتقای فرودستان به کار گیرد.
خدمت به محرومان در اندیشه‌ی خمینی(ره) ملازم با/ مشروط به فروریختن بنای طاغوت و طاغوت‌هاست.
چنین باوری، در روزگار سیطره‌ی خیریه‌ها، جای خود را به همزیستیِ حیرت‌انگیز فقر و فقرساز، مستضعف و مستکبر داده است.
بیراه نیست که با وجود هزاران صندوق اعانه در کوچه‌وبازار، هیچ‌گاه نتوانسته‌ایم فقر را براندازیم. چرا که خیریه‌ها اساساً برای ریشه‌کنی فقر سامان نیافته‌اند؛ آنها آمده‌اند تا فقر را قابل تحمل کنند! 
چنین مناسباتی مطلوب سرمایه‌گرایان هم هست؛ و چرا نباشد وقتی می‌توان با دو بسته کیک و ‌کلوچه‌ی ظهر عاشورا و شب ۲۱ رمضان، خود را محبوب قلوب کرد و از فشارِ نگاه‌ها و ‌قضاوت‌ها رهایی یافت؟

ابتدا- روح‌الله رشیدی


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 خرداد 1396  ] [ 12:36 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

شهید ماشال و مسجد

طرح توسعه مسجد

اوایل انقلاب، هیئت امنای مسجد به خاطر کوچک و محدود بودن فضای مسجد، تصمیم به عملی کردن طرح توسعه مسجد محل گرفتند.
ولی مدتی بعد، کمبود بودجه و نبود نیروی کافی مرددشان کرده بود.
براتعلی وقتی علت تردیدشان را شنید، قاطعانه ایستاد و برای تمام اهل محل صحبت کرد: 
این کار باید انجام  شود. من و بچه محل ها برای کارگری اش تا آخرش هستیم. بحث مالی اش هم به امید خدا و همت اهالی محله جور می شود.
صبح تا شب با تعدادی از نوجوان ها و جوان های محله خاک و خل مسجد را می خوردند و کارگری اش را می کردند.
شب تا صبح هم گرم جمع آوری کمک های مالی مردم برای تکمیل مسجد بودند.
در تمام آن چند ماه براتعلی همه ی شب و روزش وقف مسجد شده بود.
با قدرت تا آخر خط روی حرفش ماند و به کمک جوانان و اهالی محله، مسجد گسترش پیدا کرد. مرد است و حرفش.

📚برگرفته از کتاب #ماشال
#انتشارات_ابراهیم_هادی
#مسجد_امام_حسین #پایگاه_رسالت
@nashrhadi
@sh_mashal


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 خرداد 1396  ] [ 12:22 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

توصیه‌های دکتر آشنا به دانشجویان

نصایح استاد حسام‌الدین آشنا به دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

یا

دکتر آشنا چه چیزهایی را در دانشگاه امام صادق به دست نیاورد؟

سه‌چهار تجربه کلیدی؛ مهمان دکتر آشنا باشید!

محفوظات، فکر کردن، سبک زندگی، تهجد

متن کامل در:

yon.ir/OkHpv

@Pavaraqi


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 17 خرداد 1396  ] [ 12:53 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

۱۵ خرداد؛ نهضت جمهور فطرت

در تکریم کارگرهای بی سواد ترکی که افتادند وسط انقلاب

این روزها که بنگاه سهامی جمهوری اسلامی مشتری هایش را به سفره انقلاب عودت میدهد، "السابقون" وصف اختصاصی مرحومانی است که امروز بچه هایشان دارند چک اش را از بیت المال مسلمین وصول میکنند و برای خر کردن خلق الله هم پشت قباله هر کدام، دفتر دستکی به اسم حفظ آثار و نشر اندیشه ها انداخته اند قربه الی.... و در تورم این موسسات که به امر شست و شوی چرک کف دست مشغولند، اندیشه ها هم فقط به درد بزرگداشت و تکریم(و شاید مجلس ترحیم) میخورد. و مگر اصلا مهم است که برویم ببینیم ۱۵ خرداد ۴۲ این آقایان السابقون کجای قصه بودند؟ مهم این است که حالا ۱۴ خرداد هم افتاده کنار دست ۱۵ خرداد و میشود در ۲ روز سر و ته گرامیداشت خمینی و آن چند هزار نفری که به عشقش کشته شدند را هم آورد و البته که سبدهای رای هم در راه شمال هستند(و ایضا افسارشان دست تَکرار است) و در وسط عشق و حال با صدای نوار خاطرات شمال، به گوششان هم نمیخورد که نوه و نبیره های السابقون در لفافه تجلیلکی کرده اند از خشونت طلبان ۱۵ خرداد ۴۲، که آنهم برای حفظ ظواهر بالاخره لازم است.
اصلا مگر برای تئوریسین های حفظ نظام و امنیت ملی مهم است که بدانند ۱۵ خرداد ۴۲ چه اتفاقی افتاد، اصلا به حساب نمی آید که، خیلی سر به سرشان بگذاری میگویند آن زمان یه ۱۰، ۲۰ نفر از عوام الناس توی شلوغی کشته شدند، الکی گنده اش کردیم تا بتوانیم نظام مقدس را مستقر کنیم.

و من در فکر آن کارگرهای پاپتی آذری کوچیده به اطراف تهران هستم که یحتمل ۱۵ خرداد ۴۲ رگ ترکی شان گل کرد که بیل و کلنگ دست گرفتند و افتادند جلودار دهاتی هایی که داشتند شعار میدادند "یا مرگ یا خمینی". آخه یک نفر نبود به آنها بگوید اصلا شما خمینی را چقدر میشناسید که دارید برایش یقه درانی میکنید؟! یک کارگر کوره پزی مگر چه تصوری میتواند از مبارزه سیاسی داشته باشد که حالا شده کاسه داغ تر از آش؟! سوادش قد میدهد که قدر و منزلت میراث سترگ فقه شیعی  را بفهمد؟ او که حتی سواد خواندن و نوشتن نداشت، شاید فارسی هم بلد نبود، چه برسد به آنکه عربی و فرانسه بلد باشد و رادیوهای خارجی را گوش دهد و دل به مبارزات جمال عبدالناصر بسپرد. به راستی آنها چرا خودشان را وسط انقلاب آقایان انداختند؟!

مخلص کلام، ۱۵ خرداد ۴۲، برای من حماسه آن کارگرهای بی سواد ترک است که با همه عوامیت شان وقتی خبر رسید که آقا را گرفته اند، درنگ نکردند و بیل به دست قدم به میدان گذاشتند تا برای آقا کاری کنند، بدبختهای پابرهنه ای که خانواده هایشان هم نفهمیدند چه بلایی سرشان آمد، حتی اسمشان هم در بنیاد شهید ثبت نشده، نه سنگ قبری دارند و نه نشانی. و خمینی قیام کرد برای آن کارگرها، آقا روح الله همه عشقش همین بی شناسنامه های آفتاب سوخته بود که نه عابد و زاهد بودند، نه اندیشمند و عالم، شاید دزدکی معصیتی هم میکردند، ولی آنها آقایشان را یافته بودند، امامی که سر و کارش با جمهور فطرت ها بود، جانهایی که میفهمیدند عدالت یعنی چه. امام همین ها را دید که دلش قرص شد میشود انقلاب کرد. آقاروح الله با بچه های همان کشته شدگان ۱۵ خرداد ۴۲، با دنیا درافتاد و ۱۰ سال جنگید و همه را به حیرت واداشت و فریاد آنها در گوشش بود که به آقایان عقلا گفت مراقب باشید کارگرها از انقلاب ناامید نشوند، طنین خشم  ۱۵ خرداد را به یاد داشت که به رجال نظام هشدار داد که بترسید از آن روزی که اینها بفهمند در باطن ذات شما چیست، از انفجار اینها بترسید.

۱۵ خرداد امسال هم گذشت و کسی یادی از آن شهدای بی نام و نشان نکرد...
goo.gl/DKxo0V
〰〰〰
🔴خمینی چی


ادامه مطلب
[ دوشنبه 15 خرداد 1396  ] [ 10:37 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

چند نصیحت عاشقانه از یک شهید

چند نصیحت عاشقانه از شهید حسین ناجی

اگر عبادت ما بدون روح باشد،‌ بدانید که یقیناً به مرور پوسيده شده و از بين خواهد رفت. اگر عبادت روح نداشته باشد تبدیل می­‌شود به عادت و عادت هم که ویران­‌کننده و عامل مخرب حس و حال معنوي و طراوت روح انسان است.

سعي كنيد نماز که می­‌خوانید، عاشقانه بخوانید! روزه که می­‌گیرید، عاشقانه امساک کنید!

ارتباط برقرار كنيد با محبوب و معشوقی که مدعی دوست داشتنش هستید.

الف دزفول yon.ir/akpOP

@Pavaraqi


ادامه مطلب
[ دوشنبه 15 خرداد 1396  ] [ 07:58 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

جمهوریت، پشتوانه نظام اسلامی

⭕️ زخمِ خنجر نخبگان و طعم شيرين وفاداري جمهور مردم

✅ #امام، پس از زنداني شدن در 15 خرداد 42، حق داشتن #كتاب در سلول را نداشت. بعد از مدتي كه به ايشان اجازه مطالعه مي دهند، ايشان دو كتاب را پيغام مي دهند كه برايشان بفرستند. يكي #مستدرك_الوسايل است و دومي #تاريخ_مشروطه كسروي، كه امام بعدها نيز از اين كتاب ذكري مي‌كند.

✅ امام با آسيب‌شناسي نهضت‌هاي ديني و نوع رهبري ديني قيام‌هاي قبلي؛ به اينجا رسید كه برای حفظ و استمرار پیروزی‌ها باید یک رابطه دو طرفه، مستمر و رسمي بین نظام دینی و حضور مردم تعریف شود.

*** 

✅ در طي دو دهه گذشته، غلبه بحث‌هاي صرفاً فلسفي و نظری، در تبيين يا دفاع از حكومت ديني، باعث لاغر شدن رويكرد تاريخي در فهم و تبيين جمهوري اسلامي شده است.

*** 

✅ در قرن نوزده میلادی در #سودان، #نهضت_متمهدین با نیروهایي مخلص، فداکار و متدین به رهبری #مهدی_سودانی وارد صحنه می‌شوند. بعضی گفتند او خودش را به عنوان زمينه‌ساز #نهضت_حضرت_مهدی(عج) معرفی کرد و بعضي گفته‌اند كه خودش را مهدي موعود معرفي كرد. شعارها کاملاً دینی بود، در یک روز چند هزار #انگلیسی را می‌کشند و حكومت ديني تأسيس مي‌كنند ولي بعد از گذشت چند سال، انگلیسی‌ها دوباره برمی‌گردند.

✅ در #ليبي يك نهضت كاملاً ديني به رهبري #سنوسي‌ها شكل مي‌گيرد و به تأسيس حكومت ديني به رهبري يك عالم ديني مي‌انجامد اما فرجام خوشي پيدا نمي‌كند و از سازش با غربي‌ها سر در مي‌آورد.

✅در #مصر، کودتایی می‌شود که اسم آن را انقلاب گذاشتند. #نجيب و بعد #ناصر، زمام امور را دست می‌گیرند. ناصر، علمدار مبارزه با #اسرائیل می‌شود و بسيار هم محبوب است. ناصر می‌میرد و نفر بعدی #انور‌سادات است، درست 180 درجه برعکس ناصر. او کسی است که با اسرائیلی‌ها ائتلاف می‌کند، در حالي كه مردم همان مردم‌اند اما حق قانوني براي مشاركت ندارند!

***

✅ امام اين #تجربيات_تاريخي را مد نظر داشت و در تأسيس #جمهوري_اسلامي صرفاً نگاه فلسفي و نظري نداشت و بي‌اعتنايي به تجربيات تاريخي امت اسلامي و غرق شدن در مباحث انتزاعي  و نظری را افتخار نمي‌دانست.

***

✅ از همان روزهاي اول نهضت، امام تجربه عميقي نسبت به رفتارهاي #توده و #نخبگان پيدا كرد. امام مي‌ديد بسياري نخبگانِ عالم و فاضلي كه بايد علي‌القاعده حرف و آرمان امام را بهتر از ديگران مي‌فهميدند چگونه او را تنها گذاشتند و حتي به مقابله و مانع‌تراشي در راه نهضت او پرداختند و به قول #شهيد_آيت_الله_سعيدي، آن جماعت نخبگاني همه  "بلا استثناء!" او را تنها گذاشتند و در همان حال توده‌هايي كه شايد با نظر استخفاف به آن‌ها نگاه مي‌شد، مردانه تا پاي جان به ميدان آمدند و از كارگران فصلي آذربايجاني در #پيشواي_ورامين تا #طيب_حاج_رضايي در ميدان بار تهران خود را فداي امام كردند.
امام؛ زخمِ خنجر نخبگان و طعم شيرين خلوص و وفاداري توده‌ها و جمهور مردم را در عمق جان خود داشت و جمهوريت را تثبيت كرد تا پاسخي درخور به وفاداري اثبات شده اين ملت كه آنها را بهتر از امت اسلامي در دوره پيامبر و اميرالمؤمنين مي‌دانست داده باشد.

✅ #ولایت_فقیه، در تثبیت خود، مدیون جمهوریت نظام است. در واقع خدمتی که جمهوریت و رویکرد حکیمانه امام در انتخاب دقیق یک چنین نظامی برای ساختار نظام اسلامی انجام داد، به تثبیت رهبری دینی در جامعه انجامیده است. امام با آن نگاه تاریخی‌اش به اینجا رسیده بود که اگر انقلاب‌ها بخواهند ادامه پیدا کنند، لازمه‌اش حضور واقعی مردم در صحنه و ارتباط تنگاتنگ و همیشگی آن‌ها با رهبری دینی در اداره نظام است.
برنامه نداشتن براي حفظ #حضور منظم و قانوني #مردم در صحنه و واگذاري تمام مسئوليت و اختيارات حكومت به #رهبري و اتكاي صرف به محبوبيت و مشروعيت ديني يا انقلابي او، فرجام‌هاي تلخي را براي بعضي از قيام‌هاي اسلامي معاصر رقم زده بود .

✅ بايد مشاركت واقعي مردم در انجام تكليف #امر_به_معروف و #نهي_از_منكر و دخالت در سرنوشت جامعه اسلامي نهادينه و تثبيت مي‌شد و تضمين‌هاي قانوني لازم را پيدا مي كرد تا با بالا گرفتن رقابت‌هایِ خواص براي امتيازگيري از رهبري؛ ظرفيت‌هاي ديگري براي مقابله با زياده‌خواهي‌هاي خواص و انحرافات و ترفندهايشان در اختيار رهبري باشد، وگرنه نخبگان و خواصِ اهل حق در همين انقلاب هم نشان دادند كه براي منحرف كردن نظام و تغيير ماهيتش و تنها گذاشتن و زير فشار قرار دادن رهبري، استعداد و آمادگي بسيار شگرفي دارند.

#وحید_جلیلی


ادامه مطلب
[ یک شنبه 14 خرداد 1396  ] [ 10:22 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

بیانات کمتر بازخوانی شده امام

اگر بگویند یکی از مهم‌ترین بیانات امام راحل را که کمتر بازخوانی شده است را بیان کنید، من به این سخنرانی اشاره می‌کنم (بخصوص قطعه ای که با دست نوشتم) که در تاریخ ۲ فروردین ۱۳۶۸ در دیدار با مهاجرین جنگ و مطابق با روز عید نیمه شعبان بیان شده است. بخش‌هایی از این سخنرانی:

▪️ نفوذیها بارها اعلام کرده‌اند که حرف خود را از دهان «ساده اندیشان موجّه» می‌زنند.

▪️ چهارچوب دوستی من در درستی راه هر فرد نهفته است. 

▪️ ما باید تمام عشقمان به خدا باشد نه تاریخ. کسانی که از منافقین و لیبرالها دفاع می‌کنند، پیش ملت عزیز و شهید داده ما راهی ندارند.

▪️ مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد.

▪️باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است، منصرف کند.

▪️ مردم عزیز ایران حقاً چهره منوّر تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند.

▪️ چه کسی است که نداند مردم عزیز ما در سختی هستند و گرانی و کمبود بر طبقه مستضعف فشار می‌آورد، ولی هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیای امروز و پایه ریزی فرهنگی جدید بر مبنای اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامی با امریکا و شوروی، فشار و سختی و شهادت و گرسنگی را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده‌اند و بهای آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار می‌کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بی شهادت میسر نیست.

▪️ مگر بیش از این است که ما ظاهراً از جهانخواران شکست می‌خوریم و نابود می‌شویم؟ مگر بیش از این است که ما را در دنیا به خشونت و تحجر معرفی می‌کنند؟ مگربیش از این است که با نفوذ ایادی قاتل و منحرف خود در محافل و منازل، عزت اسلام و مسلمین را پایکوب می‌کنند؟ مگر بیش از این است که فرزندان عزیز اسلام ناب محمدی در سراسر جهان بر چوبه‌های‌دار می‌روند؟ مگر بیش از این است که زنان و فرزندان خردسال حزب الله در جهان به اسارت گرفته می‌شوند؟ بگذار دنیای پست مادیت با ما چنین کند ولی ما به وظیفه اسلامی خود عمل کنیم.

▪️ امروز بیشتر از هر زمانی کینه و دشمنی استکبار علیه اسلام ناب محمدی برملا شده است. بسیج عمومی آنان در دفاع از یک خود فروخته و نویسنده مزدور گویای این واقعیت است و شاید آنان اینهمه فضاحت و بی‌آبرویی‌شان را به خاطر رسیدن به هدف شوم خود پیش بینی نکرده بودند که امروز با سرافکندگی و خواری از کرده خود پشیمان و با ذلت مراجعت می‌کنند.

▪️ احتمالاً قضیه مبارزه با حجاب زنان مسلمان در فضای آموزشی، حرکتی انحرافی برای کمرنگ کردن جلوه عظیم دفاع جهان اسلام از رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم - می‌باشد. گر چه خود این واقعه هم از دردهایی است که ملتهای اسلامی گرفتار آن شده‌اند که چگونه در دنیای به اصطلاح آزاد، الزام زنان و دختران مسلمان به رفع حجاب عین دموکراسی است و فقط ما که گفته‌ایم کسی که به پیغمبر اسلام - صلی الله علیه و آله و سلم - توهین کند و اجماع فقهای مسلمین فتوا به اعدام آن می‌دهند، خلاف آزادی است! راستی چرا دنیا در برابر کسی که اجازه ندهد تا دختران مسلمان به دلخواه خود با پوشش اسلامی در دانشگاهها درس بخوانند یا تدریس کنند، ساکت نشسته است؟ جز این است که تفسیر و تأویل آزادی و استفاده از آن در اختیار کسانی است که با اساس آزادی مقدس مخالفند؟ 

▪️ من باز می‌گویم همه مسئولان نظام و مردم ایران باید بدانند که غرب و شرق تا شما را از هویت اسلامی‌تان - به خیال خام خودشان - بیرون نبرند، آرام نخواهند نشست.

▪️ نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور، همیشه با بصیرت و با چشمانی باز به دشمنان خیره شوید و آنان را آرام نگذارید که اگر آرام گذارید، لحظه‌ای آرامتان نمی‌گذارند.

http://cdn.persiangig.com/preview/F9fCcZWaxy/large/142-EMAM.jpg

 

نقاش فقیر


ادامه مطلب
[ یک شنبه 14 خرداد 1396  ] [ 09:30 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

سه پدیده عجیب در جمهوری اسلامی

سه پديده ی عجيب در جمهوري اسلامی

سالهاست در اين انديشه ام كه فلسفه ي سه پديده ي عجيب در نظام جمهوري اسلامي چه مي تواند باشد:

1️⃣ اول؛ فلسفه ي نرده كشي مابين مسوولان و مردم عادي در مراسماتي چون نماز جمعه و مراسمِ ١٤ خرداد در حالي كه خلق الله را با دقتِ فراوان قبل از ورود تفتيش مي كنند

2️⃣ دوم؛ اسكورت هاي چند ماشينه ي حضراتي چون حداد عادل، نهاوندي، آخوندي و ديگران؛ در حالي كه در تمامي كائنات حتي يك نفر هم به دنبالِ ترورِ اين آقايان نيست. و حتي شنيده شده كه زنده بودنِ برخي از اين عزيزان به نفعِ برخي ها در كائنات هاي ديگر هم هست!

3️⃣ سومين پديده تعجب انگيزتر از آن دو دسته است! در حيرتم كه چرا سوپرانقلابيونِ عدالت خواهِ ضدِ تضادِ طبقاتي تاكنون نسبت به اين نرده كشي ها و هزينه هاي ميلياردي جهتِ حفاظت از آقايان اعتراضي نداشته اند.

🔹يكبار بشكنيد اين نرده ها را، از آنها عبور كنيد، آقايان را بياوريد بين مردم تا براي هميشه ريشه ي اين عاداتِ ناپسندي كه هديه هايي از طرف منافقين در دهه شصت است خشك شود.

به اينها بگوييد مي خواهيد راحت باشيد و فرست كلاس بمانيد به مراسماتِ انقلابي نياييد. به خدا زشت است براي انقلابِ مردمي ما..

 📷 t.me/maktubmed/541
#سید_یوسف_مرادی
@piaderu


ادامه مطلب
[ یک شنبه 14 خرداد 1396  ] [ 09:22 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]