یک فکر بکر؛ مشکلاتمان را به دست بیگانگان حل کنیم!

مشکلات کشور با اتکاء به بیگانه حل نخواهد شد


🔶 امام خمینی: مشكلهاى داخلى ما به دست خودمان بايد حل بشود و همه ملت بايد در اين باب كوشش كنند. آنهايى كه كار مى‌توانند بكنند كار بكنند، و اين مشكل اقتصادى را با دست خود ملت ان شاء اللَّه حل بشود و ملت ما به #خودكفايى ان شاء اللَّه برسد. ۴بهمن۱۳۶۰

🔷 رهبر انقلاب: آحاد مردم و همچنین مسئولان کشور بدانند، #حل_مشکلات اعم از اقتصادی و فرهنگی، تنها به دست خودِ مردم و اتکاء به توان و ظرفیت‌های #داخلی امکان‌پذیر است و نه با اتکاء به بیگانه.
 
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 19 مهر 1396  ] [ 05:03 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

داد آقای دادستان هم در آمد!

متاسفانه دولتمردان از بالاترین مقام تا پایین‌ترین مقام اورژانسی عمل نمی‌کنند در حالی که فضای مجازی امروز نیاز به درمان اورژانسی دارد و اگر به ان اورژانسی رسیدگی نشود جامعه را هلاکت می‌کشاند.

عده ای جوان به ما مراجعه کردند و از من خواستند تا به آنها کار را بسپارم برای بحث مدیریت این فضا اما متاسفانه این اقدامات پول میخواهد و زیرساخت که برخی از این زیرساختها دست وزارت ارتباطات است.

مطمئن باشید فردای قیامت یقه رییس جمهور و وزیر ارتباطات ما را خواهند گرفت که چرا توان مقابله با مضرات فضای مجازی را داشتید اما نگرفتید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960717000131
ادامه مطلب
[ دوشنبه 17 مهر 1396  ] [ 11:36 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

مذاکره سیاسی یا نصیت و هدایت دینی؟

بسم الله الهادی 

واقعا فرق مفهوم مذاکره در ادبیات دیپلماتیک با مفهوم نصحيت و هدایت در ادبیات دینی برای آقای رئیس جمهور مشخص نیست؟


🆔 @Jabbarpur
ادامه مطلب
[ یک شنبه 16 مهر 1396  ] [ 10:10 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

مبارزه با اسلام در پوشش اصلاحات درسی در الجزایر!

حذف «بسم الله» از کتاب های درسی الجزایر

سیاست های آموزشی دولت #الجزایر این روزها سر و صدای بسیاری در این کشور به پا کرده. بیشتر این جنجال ها به اقدامات خانم «نورية بن غبريط» وزیر آموزش این کشور باز می گردد که در دستور العملی، حجاب #روبنده برای دانش آموزان الجزایری را ممنوع کرد و بهانه اش نیز این است که این حجاب باعث می شود که دانش آموزان شناخته نشوند و هم اینکه هنگام امتحانات تقلب کنند. 
کار تا آنجا بالا گرفت که نمایندگان نزدیک به جریان های اسلامگرای مجلس اعلام کردند که به زودی وزیر آموزش را به دلیل ترویج «بی دینی» در نظام آموزشی کشور استیضاح خواهند کرد.

با این حال واقعت این است که ماجرای حجاب روبنده، تنها دلیل حجم بالای انتقادات از وزارت آموزش الجزایر نیست بلکه پیش از این نیز این وزارت در اقدامی سئوال برانگیز خواستار حذف عبارت «بسم الله الرحمن الرحيم» و آیات #قرآن از کتب درسی دوره ابتدایی شد.
از سال 2014 که «بن غبریط» به عنوان وزیر آموزش مشغول به کار شد اقداماتش همواره انتقادات جریان های مختلف بخصوص احزاب و جریان های اسلامی را در پی داشته، از اصرار برای آموزش لهجه محلی الجزایری بجای تمرکز بر ادبیات عرب تا درج نام اسرائیل در کتب درسی بجای نام فلسطین. با این وجود، وزارت آموزش الجزایر همواره در برابر انتقادها گفته است که این اقدامات در چارچوب «برنامه اصلاحات» در نظام آموزشی الجزایر و با موافقت عبد العزيز بوتفليقة رئیس جمهور این کشور و برای پاکسازی نظام آموزشی کشور از آموزه های #ایدئولوژیک انجام شده است.

دولت الجزایر همواره به دلیل اتخاذ سیاست های سکولار از سوی جریان های اسلامگرای این کشور از جمله «اخوان المسلمین» مورد انتقاد بوده است.

@mr_ashoori
ادامه مطلب
[ شنبه 15 مهر 1396  ] [ 01:41 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

تشکیلات انقلابی به تخصص هم نیاز دارد!

⭕️ نبود رویکرد تخصصی نشانه توهم بدنه انقلابی!

😞 بچه هایی که تنها تخصص! شان دعوت کردن سخنران است خیلی داریم! فعالان رسانه ای مان بیش از کاربلدهای مان است! نیروهایی که تقریبا در هیچ عرصه ای تخصصی ندارند خیلی داریم! حال آنکه بنظر می رسد تحقق آرمانهای انقلاب توسط #بدنه_مردمی به دو نوع تشکل نیاز دارد: یکی تقریبا هست و دیگری تقریبا نیست! 

🔸 چیزی که تقریبا هست:
تشکلهایی با کارکرد تربیت نیروی #عمومی که هم اینک تشکلهای تربیت محور، مساجد، پایگاههای بسیج و برخی هیئات چنین کارکردی دارند، تقریبا هست. هر چند مهمترین آسیب این تشکلها همین عدم پیوند فکری شان با فکر انقلاب اسلامی است!! البته تربیت ذهن گرا و دور از نیازهای جامعه نیز آسیب دیگر این مجامع است!

🔹 چیزی که تقریبا نیست:
تشکلهایی با کارکردهای #تخصصی که بتوانند در یک نیاز، باری از دوش انقلاب بردارند و مساله ای را حل کنند تقریبا وجود ندارد یا خیلی اندک است! این خودش یک نشانه است از اینکه بدنه انقلابی #متوهم است والا حضور در #مسائل_واقعی انقلاب افراد را خود به خود مجبور می کند که به سمت حل واقعی آنها پیش بروند و برای این منظور هم طبعا نیاز به تخصص است.

@komeilialireza
ادامه مطلب
[ شنبه 15 مهر 1396  ] [ 11:29 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

امسال هم دلار نخرید!

⚫️⭕️⚫️ امسال هم #اربعین-بدون-دلار ...

🔹سال گذشته پویش اربعین بدون دلار (با هدف حذف مهمترین ابزار قدرت اقتصادی #شیطان_بزرگ از معاملات بین المللی) با موفقیت خوبی همراه شد.
بسیاری از زائرین ایرانی اربعین به جای #دلار از پول های ایرانی و عراقی استفاده کردند و تقاضا برای دلار تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرد، به نحوی که فعالان بازار ارز متوجه تغییر محسوس معاملات دلار در ایام منتهی به اربعین 95 شدند؛ اما برای حذف کامل این پول نحس از سیستم جهانی راه دراز است ...

🔹ما زائران ایرانی اربعین، امسال هم با جدیت بیشتر بر حذف کامل دلار از سفر اربعین تاکید می کنیم و از زائران سایر کشورهای جهان نیز درخواست می کنیم به #اربعین_بدون_دلار بپیوندند ...

🎯 لطفا با تمام توان نشر دهید ...

📌پ.ن: ضمن تاکید بر جنبه ارزشی و نمادین حذف دلار در زیارت اربعین (و ان شاء الله اثر آن بر حذف کامل دلار از معاملات ایران و جهان)، لازم است توجه شود که مبلغ دلار مصرفی در اربعین در سالهای اخیر قابل توجه بوده، به نحوی که رییس کل بانک مرکزی در سال های اخیر یکی از علل افزایش قیمت دلار در ماه های پاییز را سفر اربعین اعلام کرده است!!!


🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
✳️ دکتر حجت الله عبدالملکی
ادامه مطلب
[ سه شنبه 11 مهر 1396  ] [ 08:36 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

هیئت انقلابی را درست بشناسید!

انقلابی بودن یک هیئت #تنها به ریشو بودن مستمعینِ مرد و زنان‌ چادریِ روگیر‌ش نیست. به منبریِ سوپر حزب‌‌اللهی‌اش نیست. به دعا کردن برای سلامتی و طول عمر "رهبر" نیست. به نوحه‌های در وصف شهدای مقتول در سوریه و عراق نیست. به شعارهای مرگ بر اسرائیل و آمریکا و مرگ بر فتنه‌گر آخرِ سینه‌زنی نیست. به همه این‌ها هست و نیست... آنجا دلت از تپیدن نبض انقلاب در یک هیئت مطمئن می‌شود که در دم پایانی‌اش، نامی از پابرهنگان و مستضعفین می‌بینی. اینجاست که عنوان "هیئت انقلابی" برایت جدی می‌شود. چه اینکه انقلابی که محرومان و مستضفین را از یاد برده باشد از معنا تهی شده است و انقلابیونی که #صرفا دربند حفظ نشانگان سیاسی باشند هم راه را گُم کرده‌اند.  

🔸 عدالتخواهی و دردمندی برای محرومان و مستضعفین، یک اولویت است. یک معیار. یک متر و معیار جدی برای سنجش ادعاهای انقلابی. برای چون منی که این شب‌ها را با یاد کارگرانِ مظلوم و تنهای #هپکو و #آذرآب می‌گذرانم، دیدن نشانی از درد و دغدغه مستضعفین در دم پایانی "هیئت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(ع) " امیدوار‌کننده‌‌ است. 

🔹 متن بالا را خانم زینب افراخته دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران نوشته است. عکس را هم او فرستاده است. نگاه و صدای متن او، مانند صداهای عدالتخواهی که این روزها از گوشه و کنار به آرامی بلند شده اند، امیدوار کننده اند.

‏https://instagram.com/p/BZoXukCB-2k


ادامه مطلب
[ یک شنبه 9 مهر 1396  ] [ 05:02 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

دلال فرهنگی را بشناسید!

تجربیات تحقق 8✍️
#دلال_فرهنگی
این موجودات فعال و پر جنب و جوش کارشان واسطه گری بین کلونی قدرت،پول واعتبار و فعالیت فرهنگی پیشگام است.
این طرف یک عده جوان مخلص و خوش فکر شهرستانی آن طرف غالبا یک بچه زرنگ تهرونی 🙊
این گونه از فرهنگی کاران خیلی خوب کارهای دیگران را جزء کارهای خودشان و ثمره تلاششان می شمارند.
در بعضی اوقات دیده شده حتی خود تیم اصلی موسسه فرهنگی را ندیده اند و بجزء چند برگه گزارش از آن اطلاعی ندارند ولی برای جلسه بافلان مدیر کلان،طوری آنرا ارائه داده که مسئولین موسسه هنوز فکشان بر زمین است🤔 ساختن کوه ازکاه،بیشترین توانمندیشان می باشد.

این دسته تا جایی پیش می روند که شاید دیده باشید گزارش خودت را به خودت می دهند ولی با کیفیت دالبی🗣
عمدتا خوشحال هستند و مسرور چون همیشه جوانانی هستند کم رو و کم ارتباط که کارشان به این دلالان گره خورده...
بدترین گونه از دلالان فرهنگی آقازاده ها هستند که متوهم اند وفکر می کنند همین که با آنها درارتباطی خیلی خوشحالی😭

این دلالان بعضی وقتها کارشناسان و مدیران میانی ارگانها هستند که برای خوش خدمتی این موسسات را معرفی ومعطل مدیران کلان می کنند.😡
فکرنکنید که دلال فرهنگی مدیریت بلد نیست دلال فرهنگی یک مدیر بی مسئله و بی دغدغه است که خودش هیچ اقدام میدانی و #تحققی ندارد
او درصد میگیرد(حداقل ده درصد)یا بجای درصد گزارشتان را میدهد.
البته شما چاره ای ندارید چون اگر اونبود کارتان در جمع کوچکتان می ماند..شماهم که بدون سرمایه رشدی نمی کردید پس مجبورید...میفهمی مجبور...😔
واسطه گران فرهنگی ذائقه مدیران کلان،اولویتها وضرورتها را خوب می شناسند.این افراد بیشتر جبهه،ستاد وقرارگاه می زنند وراههای چندساله را چندشبه طی می کنند.
اشکالش همین است گزارش که #متورم می شود مدیران #متوهم

دلال فرهنگی مرایاد شکیب در سریال باران می اندازد.
از ستاد قرارگاه وجبهه اگر #اهل #تحقق نباشند چیزی جزء #تخیل صادر نمی شود.
#مردم منتظر کار #علی_الارض هستند نه علی السماء
کمی به فکر #تحقق واقعی باشیم نه واسطه گری.

عضویت در کانال اندیشه تحقق:
@ANDISHEYETAHAGHOGH
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 12:09 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

اولین شهید مسجد محله

📌 اولین شهید مسجد

میرزا محمد غفاریان اولین شهید مسجد و محله‌مان بود.
براتعلی از ماجرای شهادت دوستش بهترین استفاده را در راه ترغیب جوان‌ها کرد.
با کمک رفقا مراسم باشکوهی ترتیب داد و مردم هم از این کار به خوبی استقبال کردند. 
می‌خواست دیگران هم به دفاع و شهادت راغب بشوند؛ بدانند ماجرای ایثار چیست و بروند سوی جبهه‌ها. جواب هم گرفت.
آخرهای مراسم که همه مشغول جمع و جور کردن وسایل و گرفتن عکس یادگاری بودند، متوجه غیبت براتعلی شدم.
به دیواری تکیه زده بود و به تصویر رفیق شهیدش نگاه می‌کرد. چیزی هم زیر لب زمزمه می‌کرد. دقیق که شدم، شنیدم می‌گفت: « میرزا محمد... به خدا قسم انتقام خون به ناحق ریخته شده‌ات را می‌گیرم.»
همان‌جا دستم آمد که ماشال، لیاقت پیوستن به دوستان شهیدش را دارد. بعد فهمیدم هدفش از برگزاری آبرومندانه‌ی تشیع و مراسم دوستش، چیز دیگری هم بود. جواب هم گرفت.

📚کتاب شهید ماشال
انتشارات ابراهیم هادی
مسجد امام حسین پایگاه بسیج رسالت
@sh_mashal
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 30 شهریور 1396  ] [ 12:08 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

مخالفت با خویشاوندسالاری را از علی بیاموزیم

✍️مخالفت با خویشاوند سالاری! 
  
✅امام علی ۵۱ نماینده و کارگزار در مناطق متعدد مملکت داشتند که در میان آنها چهره هایی از مهاجران، انصار، یمنی ها، نزاری ها، عراقی، حجازی و ... به چشم میخورد. 
اما در لیست کارگزاران امام علی، هیچ نامی از حسن، حسین، محمد حنفیه (فرزندان علی) عقیل(برادر علی) عبدالله بن جعفر(داماد علی) و سایر بستگان به چشم نمی¬خورد.
این در حالی است که در جنگ ها و موقعیت های خطرناک، امام علی و بستگانش همیشه پیشگام بودند

حالا این را با شرایط فعلی ایران بسنجیم نتیجه آیا صددرصد برعکس نخواهد بود؟؟

فاین تذهبون!!

بازنشر از گروه‌های تلگرامی
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 9 شهریور 1396  ] [ 01:31 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]