آقا عزیز یا حاج قاسم؟!

تشکر از سردار جعفری از نگاهی خاص!


این روزها به دنبال پیروزی رزمندگان اسلام بر گروه سفاک داعش که به پشتیبانی وهابیت خبیث و صهیونیسم پلید، اسلام اصیل را دستخوش تحریف منافقانه و فتنه ددمنشانه خویش ساخته بود همه مشغول عرض تبریک و تهنیت به سپاه قدس و فرمانده رشید و دلاور آن حاج قاسم سلیمانی هستند. نباید فراموش کرد که نیروی قدس بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در این نبرد سهمگین خوش درخشید و نقشی سترگ را در پیروزی اخیر ایفا کرد؛ اما واقع امر آن است که سایر بخش های سپاه نیز در مسأله عراق و سوریه، ورودی تأثیرگذار و دشمن شکن داشته اند.

آن چه که طرح تشکر ویژه از سردار جعفری از نگاهی دیگر و خاص تر را مهم و ضروری می نمایاند نه صرف پیروزی جان برکفان سپاه به فرماندهی ایشان در دفاع از حرم و حریم اهل بیت است که البته این موضوع در جای خود از اهمیتی کتمان ناپذیر برخوردار است.

از سردار عزیز جعفری باید از زاویه ای دیگر نیز تجلیل به عمل آورد و اخلاص و عظمت روحی او را ستود. همه کسانی که کار اداری، سازمانی و تشکیلاتی انجام داده اند چه بسا بارها این تجربه را درک کرده اند که اغلب مسئولان و مدیران شاخص و مقامات رسمی، محبوبیت فرد و نیرویی از زیردستان مجموعه تحت امر خود را تحمل نکرده و با احساس خطر از جایگاه یا شأن و قابلیت های خویش به نحوی درصدد تغییر موقعیت و احیاناً تضعیف او بر می آیند!

همه می دانند در سال های اخیر با افتخارآفرینی های مکرر نیروهای رزمنده ایرانی در نبرد شام و عراق، این نام قاسم سلیمانی بود که هر روز بر سر زبان ها افتاده و محبوبیتی بی نظیر را برای این مرد تاریخ ساز در دل مردم ایران و البته همه مستضعفان عالم رقم زد. سردار جعفری عزیز با روحی آسمانی و نگاهی قدسی به تکلیف انقلابی و دینی خویش، بی شباهت به اغلب روسا و مسئولان کم جنبه و حسود و میزپرست و جاه طلب عمل نمود و جلوه ای زیبا از خودسازی و مناعت طبع تربیت شدگان مکتب اصیل اسلام ناب را در عرصه مدیریت کلان جامعه به تصویر کشاند. او برخلاف خیلی از مدیران معمولی جامعه نه تنها از محبوبیت فراگیر نیروی تحت امر خود دچار هراس، ناراحتی و حسد نشد بلکه با تعریف و تمجید مکرر از او بی هیچ ادعایی به تقویت این فرمانده دلیر جبهه مقاومت پرداخت، بی آن که حتی نیم نگاهی به نام و نان و اسم و رسم خویش داشته باشد. سردار جعفری نشان داد که رقابت های درون صنفی و دنیاطلبانه در مجموعه ای که بنیان آن بر اندیشه معنویت و آخرت گرایی بنا شده هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت.

درود خدا بر همه فرزندان راستین اسلام که در مکتب عشق و دلدادگی خمینی کبیر و خلف صالح او، درس ایمان و جهاد و شهادت را بی هیچ پیرایه ای فراگرفته و لذت گمنامی در عرصه مجاهدت فی سبیل الله را با مطامع زودگذر دنیا معاوضه ننمودند.

#سید_حمید_مشتاقی_نیا
ادامه مطلب
[ یک شنبه 5 آذر 1396  ] [ 08:52 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

کم‌کاری ما و پیدایش داعش‌ها

داعش، محصول #کم‌کاری ما

 آقای بشارتی، معاون آقای ولایتی در زمان وزارت خارجه، می‌گفتند زمانی به یک سفر خارج از کشور رفته بودیم. یک گروه از دانشجویان کره جنوبی از ما اجازه دیدار محرمانه خواستند و ما هم وقت دادیم، آمدند گفتند: ما از شما برنامه‌ی آقای خمینی را برای سرنگونی دولتمان می خواهیم. آنها از ما چنین توقعی داشتند و چنین تصوراتی نسبت به انقلاب اسلامی دارند. انقلاب اسلامی واقعایک چنین تفکری را در مستضعفان جهان دامن زده بود در حالی‌که این دانشجویان کره جنوبی، مسلمان که هیچی، مسیحی هم نیستند، بت‌پرست هستند.

 وقتی که ما فقط از ارض‌ها و مرز‌ها‌ی خود محافظت می‌کنیم در حقیقت از سبک زندگی دینی دور می‌شویم.

 امام(ره) در آخرین پیام خود در آذر ماه سال 67 به نیروها‌ی بسیج، تاکید کرد که شما باید به فکر تشکیل هسته‌ها‌ی مقاومت در جهان باشید. ولی ما فرمان امام را کنار گذاشته ایم و فضا را خالی کردیم، راه برای القاعده و داعش باز شد. از نظر بنده این دو گروه، محصول بیکاری نیروها‌ی بسیجی ما هستند. بالاخره جهان اسلام، تشنه‌ی مقاوم‌خواهی بود، اگر نسخه اصیل‌اش نباشد نسخه قلابی می‌آید و غالب می‌شود. ما فرمان امام را رها کردیم و آنها دنبال آن رفتند. 

🔹وحید_جلیلی؛ سخنرانی در جمع فعالان فرهنگی گیلان، مهر ۹۴
ادامه مطلب
[ شنبه 4 آذر 1396  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

تعطیلی شهادت حضرت زهرا از کجا آمد؟

مروری بر مسیر تصویب یک تعطیلی مذهبی در جمهوری اسلامی

🔸بازخوانی ماجرای تعطیلی روز شهادت حضرت زهرا به اصرار آیت الله وحید و تلاش خاتمی، رئیس جمهور وقت میتواند در فهم چرایی و چگونگی تعطیلی ۸ ربیع یاری گر باشد، در این زنجیره توئیت به این موضوع پرداخته شده:

🔹ایام شهادت حضرت زهرا تا پیش از ارتحال امام خمینی در تقویم با نام وفات حضرت فاطمه درج شده بود، بعدها در دهه هفتاد تنها یک روز به عنوان روز شهادت وارد تقویم شد

🔸در آن سالها آیت الله وحید خراسانی مهمترین مدافع تعطیلی روز شهادت حضرت زهرا بودند اما تا پیش از دوره اصلاحات، بنا به نقل خود آیت الله وحید، مسئولین اعتنایی در قبال پیشنهاد ایشان مبنی بر تعطیلی روز شهادت حضرت زهرا نمیکردند و همین مساله موجب ناراحتی ایشان شده بود

🔹تا اینکه آیت الله وحید در دیداری که با خاتمی در قم داشتند، توانستند موافقت رئیس جمهور وقت را برای تعطیلی شهادت حضرت زهرا جلب کنند

🔸فرزند آ.وحید ماجرای دیدار ایشان با خاتمی در اتاق خصوصی منزلشان بدون حضور محافظین را چنین نقل میکنند: وقتی دیدار تمام شد آقاجان فرمودند "آقازاده ها امشب در آن اتاق بر من شبی گذشت که گمان نمیکنم در طول حیاتم دیگر تکرار گردد!"

🔹روایت خاتمی از این دیدار:"آ.وحید منقلب بودند و به من گفت از اول انقلاب من به همه مسولان پیشنهاد داده ام که افتخار تعطیلی روز شهادت صدیقه کبرا را نصیب خود کنند. این افتخار نصیب هیچکس نشده است و هیچکدام این را جدی نگرفته اند. اما این افتخار نصیب شما خواهد شد"

🔸خاتمی پس از این دیدار خطاب به همراهان میگوید" من به آیت الله وحید قول دادم که شهادت حضرت زهرا را تعطیل کنم. راه های قانونی اش را بررسی کنید"

🔹رئیس دفتر وقت خاتمی در اینباره میگوید: "قاطعیت آقای رییس جمهور مبنی بر وعده ای که به آیت الله وحید داده بود باعث می شد که کار با سرعت پیش برود و نهایتا به تصویب رسید."

🔸آیت الله وحید سال گذشته و در آستانه تصویب تعطیلی ۸ ربیع، در دیدار با وزیر ارشاد وقت با اشاره به ماجرای تصویب تعطیلی روز شهادت حضرت زهرا میگویند: "من در گذشته به هر مسئولی پیشنهاد تعطیلی روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را دادم توجه نکرد، جز آقای خاتمی که در زمان ریاستش اقدام کرد و آن روز را تعطیل کرد و شما دیدید خداوند در همین دنیا چه پاداش و عظمتی به او داد و چه توفیقاتی نصیبش کرده است."
ادامه مطلب
[ شنبه 4 آذر 1396  ] [ 09:19 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

تعطیلی هشت ربیع؛ خوب یا بد؟

درآمدی بر یک روز تعطیل
🔺از فرهنگ اسلامی تا شاهنشاهی

📌مجلس در یک بی تدبیری آشکار، تعطیلی ۸ ربیع، روز شهادت امام عسکری و در آستانه مراسم انحرافی عیدالزهرا را به اصرار برخی از مراجع، تصویب نموده، متن زیر نگاهی به برخی زوایای این اتفاق است.

🔸خیلی سخت است پذیرفتن این که تعطیلی ۸ربیع برای بزرگداشت مقام امام عسکری(ع) است. مثلا این سوال پیش می آید که چرا شهادت سایر ائمه تعطیل نشده؟ یا اگر تاکید خاصی بر امام عسکری(ع) بوده چرا ولادت ایشان را تعطیل نکرده اند؟!
این ها همه، گذشته از یک سوال اساسی تر است که مگر #تعظیم و #تکریم یک امام یا یک شخصیت، لازمه اش تعطیلی رسمی کشور است؟
و سوالاتی دیگر که همه قراینی می شود برای رد این فرضیه که این تعطیلی، هدفش بزرگداشت امام عسکری (ع) با هدف #شاد_کردن_قلب حضرت صاحب(عج) است!
بماند که تعطیلیهایی اینچنین، فرصتی است برای مسافرتهای تفریحی قشری کوچک اما پر سر و صدا که ضمنا تقیدی به حفظ بسیاری از حرمتهای فرهنگی جامعه را هم ندارند.
و بماند که شهادت هیچ معصومی، مناسکی از جنس عزاداری سیدالشهدا(س) را نداشته و ندارد که لازمه اش تعطیلی باشد و #تعمیم_مناسک سیدالشهدا به سایر معصومین و تلاش در این جهت از اساس خلاف سنت اهل بیت(ع) می باشد. مسلم است که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، به معنی لزوم جاری بودن روح #مبارزه با ظلم و بی عدالتی در همه روزها و همه مکانهاست نه این که هر روز یا برخی روزها در مناسبتهایی غیر از شهادت سیدالشهدا(س) ، در خیابانها دسته های عزاداری و علم و کتل و سینه زنی و زنجیرزنی روان شود.
و فهمیدن این حقیقت، دهها سال درس و بحث و خواندن صدها کتاب صرفی و نحوی و فقهی و اصولی نمی خواهد.
منحصر به فرد بودن عزاداری سیدالشهدا(س) در کلام و سنت ائمه(ع) روشن و هویدا است و خلق اصطلاحاتی مانند #عاشورای_فاطمی برای مشابه سازی عزاداری سیدالشهدا در مناسبت هایی نظیر فاطمیه و... خلاف فرهنگ و سنت و روایات ائمه(ع) است.
به بیان دیگر تعطیلی، تنها در روزهایی نظیر عاشورا و تاسوعا و اربعین و غدیر و فطر و قربان و مناسبت هایی نظیر نوروز و ۲۲بهمن که مناسکی خاص دارند منطقی است و در اغلب ولادت ها و شهادت ها که در شب و شام ولادت یا شهادت، امکان برگزاری مراسم فراهم است، تعطیلی روز ضرورتی ندارد.
از سوی دیگر، ضرورت کاستن از تعطیلی های فراوان کشور در سالهای اخیر بر نخبگان و عامه مردم پوشیده نیست.
پس چرا با همه این ها، روز ۸ربیع تعطیل رسمی میشود؟
۸ربیع، هرچند روز عزا است اما در سالهای اخیر الگویی تلفیقی از #عزاداری و #شادمانی به خود گرفته و این مدل در حال تبلیغ و گسترش است که شیعیان بایستی در ۸ربیع از ابتدای روز عزاداری کنند ولی در پایان روز ناگهان تغییر موضع داده و بساط عزاداری را به جشن و شادمانی تبدیل کنند! چرا؟! به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)
و باز در اینجا این سوال مطرح می شود که در زمان کدام یک از امامان(ع) سابقه داشته که پیروانشان در شام شهادت امام قبلی برای آغاز امامت امام زمانشان جشن و سرور داشته باشند؟! و آیا این نوع #ذوق_زدگی ها، در غیر از دربار پادشاهان، در جای دیگری دیده شده که به فرزندی در سالروز یا یک روز پس از درگذشت پدرش شادباش بگویند؟!
هرچند رسوب #فرهنگ_پادشاهی و مشابه سازی ناخودآگاه و نادانسته اهل بیت(ع) با سلاطین در جامعه ای که قرنها با این #فرهنگ_عوام_زده و غیرمنطقی، قرین بوده عجیب نیست.
اما سبب دومی هم در تعطیلی ۸ربیع نمایان است و آن اقتضائات فرهنگ #غالی_گری است.
با مطالعه تاریخ حیات ائمه(ع) مشاهده می شود که ایشان در برهه های زمانی مختلف با طیفی از به ظاهر شیعیان درگیر بوده اند که از آنها با عنوان غالی تعبیر شده و صد البته که برخوردهای تند و شدید ائمه(ع) با غالیان در حافظه تاریخ ثبت است.
غلات کسانی بوده و هستند که برخی #جاهلانه و برخی عالمانه و #مغرضانه در اوصاف یا شئونات یا حتی برخی مناسک مرتبط با اهل بیت زیاده روی میکرده یا میکنند که این زیاده روی ها باعث ایجاد تصویری مخدوش از مکتب اهل بیت میشده یا میشود.
۹ربیع و مناسک خرافی و مجعول #عیدالزهرا نمونه ای از نمودهای رفتار غالیانه در قرون اخیر است. 
همانطور که جشن های شام ۸ربیع به مناسبت آغاز امامت امام زمان(عج) رفتاری غالیانه و مجعول است.
تعطیلی ۸ربیع به هر بهانه یا علتی که باشد قطعا بدون ارتباط با حداقل یکی از این دو عامل نیست: #عوام_زدگی و #غالی_گری!
عوام زدگی را با #روشنگری و ترویج و تبیین معارف اهل بیت(ع) می توان فروکاست اما برخورد با غالی گری به مراتب دشوارتر و پیچیده تر است چرا که غالیان معمولا از موضعی حق به جانب و طلبکار، این آمادگی را دارند که منتقدین یا مخالفینشان را با لحنی خشن، مسکوت یا حتی تکفیر کنند.
بیشتر مراقب غالیان و غالی گری هایشان باشیم
🔺 #الف_صف
ادامه مطلب
[ شنبه 4 آذر 1396  ] [ 09:16 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

طلبه‌های حزب‌اللهی؛ خادمان مردم

دلنوشته سید احمد عبودتیان پس از دیدار مناطق زلزله‌زده:

«حزب الله» را دیدم در هیبت #جوانمردانی که از مسجد ولی عصر(عج) شهرستان ایوانِ ایلام، پس از قریب یک ماه پذیرایی زائران اربعین سیدالشهدا(ع)، حالا با یک پِژو کمک های مردم مسجد را بین داغ دیده گان سرپل ذهاب توزیع می کردند و اصرار داشتند:
حاجی! بخدا همه ش مردمی است ...
بی ادعا و مخلص ...

«حزب الله» را دیدم در قامت لشکرِ طلبه های جهادی که نوروزشان را، خوزستان در کنار بچه های قبرشور گلزارِ آبادان و لای نخلستان ها به کار جهادی برای روستائیان مشغول بودند و تا دو روز پیش، از مهران تا نجف و طریق یاحسین مشغول نوکری زوار اباعبدالله(ع) ...
و حالا با تنِ خسته و بیمار در روستاهای «ثلاث باباجانی» و «ازگله» مشغول دلجویی و توزیع پتو و مواد غذایی به هموطنِ اهل سنت مان هستند و حالا بعد از نماز هم به حاج مهدی رسولی می گوید: دلمان گرفته برای مصیبت این مردم ...
روضه بخوان ...
السلام علیک یا اباعبدالله ...

به نقل آنتی حزب‌الله
ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 آبان 1396  ] [ 09:55 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

برای رفع کدام نیاز آقا آماده‌ای؟

#والمسارعین_الیه_فی_قضاء_حوائجه... در طریق موکب ها تخیلم قد کشید و رفتم به دنیایی که همین الانش حضرت حجت(عج) ظهور کردند. از خودم پرسیدم به چی ت امید داری  که بخواد جزء آدماش حسابت کنه؟ به #درد ش بخوری

با تن سالم که در بیست و خرده سالگی زهوارش در رفته میخواهیم به جنگ آخرالزمان برویم؟ یا با دنیای توئیتر و تلگرام و دانش گاه و نمره و استادش،   علمی حاصل کرده ایم که به کارش بیاییم؟ دین مان درست است یا دنیایمان؟ به چه #درد اش میخوریم.. اصلا برای به درد خوردنمان چه کرده ایم؟ چه می کنیم؟ این را هر روز ار خود بپرسیم... هر روز...

طریق‌نامه- محسن شهمیرزادی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 22 آبان 1396  ] [ 08:51 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

فرهنگ خادمی اربعین را حفظ کنیم

بسم الله الهادی 

اندر احوالات موکب های ایرانی

رشد زیاد موکب های ایرانی در نگاه اول جای شکرگزاری دارد و در نگاه بعدی ترس از بابت #تغییر_فرهنگ_خادمی!

#مهم_ترین_تفاوت موکب های ایرانی با عراقی در #دولتی_بودن و استفاده از ظرفیت حاکمیت جهت پذیرایی زائران است.

این اقدام دو آسیب جدی را به دنبال خواهد داشت:

در میان مدت #حس_خادمی_عراقی_ها کم رنگ تر شده، چون در مقایسه با توان موکب های دیگر احساس ناتوانی میکنند.

#قشنگ_ترین صحنه های اولین پیاده رویی بنده در 6 سال قبل که خبری از موکب های ایرانی نبود حضور زنان سالخورده ای بود که در وهله اول تصور می کردی جهت تکدی گری آمده اما او ميخواست با چند لقمه غذای ساده که نهایت توانش بود از زائران پذیرایی کند.

سال به سال #چرخ_دنده_های_توسعه_اربعين این افراد را #له_کرده و از صحنه خارج می کند.

آسیب دوم که جدی تر نیز می باشد این است که چون افراد ایرانی هزینه پذیرایی را از خودشان ندادند معمولا خادمی آن ها با آن حس شدید خدمتگزاری تفاوت داشته و گاها حالت #منت_بر_سر_زائران را به خود می گیرد.

کشکول- دکتر محمد جبارپور
ادامه مطلب
[ یک شنبه 21 آبان 1396  ] [ 02:38 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

ما مقابل آمریکا ایستادیم ولی هنوز خر کیومرث خان می‌رود!

چرا سهم عبداللّه
جریب جریب زحمت است و حسرت
و سهم ناصرخان
هکتار محصول است و استراحت...؟
ما در مقابل آمریکا ایستاده ایم
اما چرا هنوز کیومرث خان خرش می رود
عبدالله با داس
هر شب چند خوک سر مزرعه می کشد
اما وقتی ارباب می آید، مجبور است تعظیم کند
چرا عبدالله مجبور است به این خوک تعظیم کند؟...

**

اگرچه هوای جهان طوفانی است/ سازمان هواشناسی / همیشه گزارش معتدل به دنیا می‌دهد/ و خواب خوشی را برای شنوندگان عزیز آرزو می‌كند


مرحوم مغفور، مظلوم #سلمان_هراتی
به نقل از طریقت‌نامه
ادامه مطلب
[ دوشنبه 8 آبان 1396  ] [ 09:40 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

آیا مسئولان هنوز در خط اول دفاع از قدس هستند؟!

🔴از علی لاریجانی و دختر صفدر تا مرزوق الغانم
🔺اندر حکایت کوه ادعا و کاه عمل

🔸هفته ی گذشته بود که خبر فریادهای رئیس مجلس کویت علیه نمایندگان اسرائیلی شرکت کننده در کنفرانس بین المجالس در روسیه و اخراج آنها از محل جلسه تبدیل به تیتر یک رسانه های منطقه شد و کلیپ آن جزو پربازدیدترین ویدیوها قرار گرفت.(t.me/mostazafin_tv/3728) بلافاصله پس از این اقدام انقلابی موج تشکر مردم فلسطین از کویت آغاز و مرزوق الغانم تبدیل به چهره محبوب در میان انقلابیون جهان شد.

🔹این اولین اتفاق در نوع خود نبود، پیش از این نیز بارها اقدامات مشابهی از سوی نمایندگان کشورهایی چون ایتالیا، ونزوئلا، تونس، پرتغال، ترکیه و قطر در حمایت از فلسطین در مجامع بین المللی صورت گرفته که همواره بازتابی مثبت در افکار عمومی جهان داشته است.

🔸اما نکته قابل توجه، غیبت همیشگی نمایندگان ایران در این کارزار علی الخصوص در سالهای اخیر است. هنوز هم انقلابیون جهان با غرور و شعف از سخنرانی ها و مواضع انقلابی رئیس جمهور سابق در رویدادهای بین المللی و حملاتش به اسرائیل یاد میکنند و کیست که نداند همه اینها جزوی از سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی و مایه سربلندی ما در میان ملتهای جهان است.

🔹به هر روی این سالها لکنت زبان جدی ایران در حمایت آشکار از آرمانها و ارزشهای انقلاب در جهان به وضوح مشهود است که میتوان ریشه آن را در چرخش گفتمان جمهوری اسلامی جستجو کرد. حالا دیگر ایران به عنوان خط مقدم دفاع از آرمان قدس شناخته نمیشود، لااقل قضاوت بخش عمده افکارعمومی جهان این است. حتی بسیاری از فلسطینیان علیرغم دلبستگی به امام و انقلاب اسلامی، توقع خاصی از جمهوری اسلامی ندارند و آن اندک شعارهای ضداسرائیلی حاکمیت را نیز به پای پیگیری منافع و امنیت ملی ایران میگذارند نه آرمان قدس.

🔸باید فکری به حال مشوش شدن چهره جمهوری اسلامی در میان مظلومین جهان کرد، شاید لازم است گاهی با کم کردن صدای طبل اقتدارگرایی، نجوای صمیمانه مستضعفین جهان را شنید و با آنها و دلخوشی هایشان همنوا شد.

پ.ن۱: #علی_لاریجانی #کاظم_جلالی #مصطفی_کواکبیان و #فاطمه_حسینی(دختر صفدر) از جمله اعضای هیات پارلمانی ایران در کنفرانس بین المجالس در روسیه بودند. در حالی که خبر اقدام انقلابی رئیس مجلس کویت رسانه ها را درنوردید، هیچ خبر خاصی از هیات ایرانی منتشر نشد. کاش این نمایندگان توضیح میدادند که دقیقا خاصیت حضورشان در سفر روسیه چه بوده؟!

پ.ن۲: ‏با همه این اوصاف جای تعجب است که چطور ایرانیان هنوز متبخترانه خیال میکنند تنها کشور حامی فلسطین هستند.
〰〰〰〰〰
🔘به خمینی چی بپیوندید:
✅ telegram.me/joinchat/A37i_D2GKuNf_OMxYriTHw
ادامه مطلب
[ یک شنبه 7 آبان 1396  ] [ 08:15 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

طرح همسفر اربعین نمونه یک کار آتش به اختیار

🔥#حزب_الله_فعال🔥(۴)

🔴 امسال بلیط اتوبوس برای سفر #اربعین ۱۰۰ درصد گرون میشه یعنی دو برابر!

⚪️ این در حالیه که اون طرف مردم عراق یک سال کار میکنن و پولشون رو جمع میکنن تا بتونن ایام اربعین از زائرها پذیرایی کنن 😔

💡 ما توی ایران کلی مسافر داریم که برای اربعین تا مرز با ماشین مسافرت می‌کنن. کلی هم مسافر بدون ماشین داریم که نمیدونن چجوری باید تا مرز برن...

📛 گروههای همسفریابی برای تورها و مسافرت ها خیلی زیاد شده‌ن. اونها از بستر فضای مجازی استفاده میکنن تا آدم ها رو به هم وصل کنن.

❕اما این بستر برای کارهای خیر هم مهیاست ... 

بسم الله 😊

🍏 اگه اربعین مسافرید و دنبال ماشین میگردید بهمون بگید ...
🍎 اگه برای اربعین ماشین و صندلی خالی دارید بهمون بگید ...

ما براتون #همسفر داریم! 

✅ از هر شهر به هر مرز
✅ از هر مرز به هر شهر

برای هماهنگی تشریف بیارید:
https://t.me/joinchat/AAAAAEAqt8_odeBbEYgUug
ادامه مطلب
[ یک شنبه 30 مهر 1396  ] [ 03:22 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]