پاسداران برجام، از ۲۰۳۰ هم پاسداری می‌کنند؟

🔴۲۰۳۰ و چند پی نوشت بی ربط

📌امام خامنه ای امروز فرمودند:
این سند ۲۰۳۰ یونسکو و ازاین‌قبیل، چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند زیر اینها شانه قرار بدهد و تسلیم شود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های دنیاست، این حق را داشته باشه که برای ملتهای دنیا با فرهنگهای مختلف، تکلیف مشخص کند؟ اصل کار غلط است. اینکه ما برویم سندی را امضا کنیم و بعد هم بیایم بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ نخیر! مطلقاً مجاز نیست؛ ما اعلام کردیم. بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم. آنها باید مراقبت میکردند و نباید میگذاشتند که کار به اینجا بکشد که ما بیاییم و جلوی این کار را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.
🔻🔻🔻🔻🔻
پ.ن۱: ماه هاست سند ۲۰۳۰ مورد سوال جدی دانشجویان بوده، اما دریغ که همان حرفهایی که با آن منتقدین برجام را خفه کردند، دوباره به خورد ما دادند خیلی از همین بوقچی های اصولگرا

پ.ن۲: شورای نگهبان کاندیداهایی را تایید صلاحیت کرده است که به دوربین نگاه میکنند و در مورد مزایای ۲۰۳۰ صحبت میکنند

پ.ن۳: خوب شد رهبری موضع گیری کردند، وگرنه احتمالا در روزهای آتی شاهد این بودیم که کاندیداها بگویند چون ۲۰۳۰ را امضا کرده ایم، پس عین برجام از آن پاسداری خواهیم کرد

پ.ن۴: آیا اینبار عتاب رهبری به مرحله اجرا خواهد رسید؟! آیا جلوی ۲۰۳۰ گرفته خواهد شد؟! یا باز برخورد مسئولین در حد تکرار همان بیانات داهیانه و حکیمانه باقی میماند

پ.ن۵: کسی حال و حوصله پیگیری رد دلالان ۲۰۳۰ در این مملکت را دارد؟!

پ.ن۶: سلام ویژه به آن نمایندگان فرهیخته ای که دانشجویان را سر ۲۰۳۰ پیچوندند

پ.ن۷: انتظار کن فیکون شدن ۲۰۳۰ پس از عتاب امروز رهبری را نداشته باشید، لااقل من ندارم
〰〰〰〰
⬅️به خمینی‌چی بپیوندید:
✅ telegram.me/joinchat/A37i_D2GKuNf_OMxYriTHw


ادامه مطلب
[ یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  ] [ 02:12 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

نفوذ اغنیا و سرمایه‌داران در حاکمیت

🚨 خطر براندازی انقلاب با نفوذ اغنیا و سرمایه‌داران در حاکمیت 

💡قارون بسیار زیبا بود و تورات را از همهٔ امت حضرت موسی(ع)، یعنی: قوم بنی‌اسرائیل، بهتر قرائت می‌کرد و می‌فهمید...
بنابراین مذهبی بودن و داشتن اطلاعات فقهی و دینی و حوزوی، به هیچ‌گونه، دلیل صحت زندگی #سرمایه‌داران نیست، و مجوز دفاع از آنان و موقعیت‌دهی به آنان نمی‌شود.

در یک حاکمیت، اگر سرمایه‌داران و #اغنیا نفوذ کردند، و کارها را -مستقیم و غیرمستقیم- بدست گرفتند، به این معنی است که #طاغوت_سیاسی (فرعون)، ساقط شده، و #طاغوت_اقتصادی (قارون) کارها را بدست گرفته است، و این یعنی: ابطال #انقلاب، که تجربه نشان داده است!!

📚 #محمد_رضا_حکیمی، حکومت اسلامی، ص۳۲۳و۳۲۴

#اصول_انقلاب
#تراز_انتخاب

🌿 بزم اندیشه؛
▫️بازخوانی اندیشه‌های فراموش شده
📲 @Bazm_andishe


ادامه مطلب
[ یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  ] [ 12:11 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

آیا توافق هسته‌ای سودمند بود؟!

*خبرنگار: در یک سال و نیم اخیر بحث توافق هسته ای خیلی مطرح بوده است، آیا فکر می کنید این توافق با پنج به علاوه یک برای ایران سودمند بوده یا خیر؟
*دکتر احمدی نژاد: توافقی که اتفاق افتاد، در ایران به طور قانونی و رسمی مورد قبول قرار گرفت. یعنی مراجع قانونی پذیرفتند و رهبری انقلاب هم پایبندی شان را به آن اعلام کردند. به لحاظ حقوقی، یک معاهده است. اما به لحاظ محتوایی مطالبی از دو طرف گفته شد که بعدها معلوم شد نه! این ها نبوده است. یک سری توقع خیلی بزرگی بوجود آمد که با این توافق مسائل حل می شود؛ اقتصاد سامان می گیرد؛ روابط ایران با کشورهای مسلط بر جهان بهتر خواهد شد و تحریم جدیدی اتفاق نخواهد افتاد. بیشتر از طرف ایرانی و کمتر از طرف آمریکایی و گروه پنج بعلاوه یک بود. اما بعدا که با تحریم های جدید در روابط اقتصادی مواجه شدیم ، دیدیم نه! چنین ظرفیتی در این برجام پیش بینی نشده است. 
*خبرنگار: یعنی شما فکر می کنید سودمند نبوده است؟!
*دکتر احمدی نژاد: نمی توانیم اینطور قضاوت کنیم بالاخره رفتند قرارداد بستند اما آن چیزهایی که ادعا می شد هنوزگیر ملت نیامده است . ولی بالاخره این یک توافق حقوقی است.

متن کامل مصاحبه دکتر احمدی نژاد با  EFE اسپانیا 
yon.ir/6WwQP


ادامه مطلب
[ یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  ] [ 12:25 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

تربیت سیاسی در مناظره‌های انتخاباتی

 درد رشد 

▪️مناظره خوب است چون در آن مشخص می شود واردات یک پارت کالا به ارزش 200 میلیون تومان توسط دختر وزیر کابینه از منظر رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رقمی نیست! این آشنایی بی واسطه مردم با طرز فکر سرمایه سالاران و کارگزارانی های مقلد روش و منش تیم اقتصادی مرحوم هاشمی ارزشمند است و به بلوغ سیاسی جامعه منجر می شود.

▪️به آینده باشکوهی که در آن مردم قشر متوسط، من و شما، برای نجات از فقر و فساد و تبعیض اقتصادی به شهیرترین باند زرسالار و رانت خوار کشور رای نمی دهیم تا عدالت اجتماعی به ارمغان بیاورند و معیشت کارگر و معلم و تحصیلکرده بیکارمان را رونق بخشند. مناظره ابزار شناخت جریان های سیاسی و یادآور مسئولیت خطیر ما بر سر صندوق های رای است. 

@jostejougar1


ادامه مطلب
[ یک شنبه 17 اردیبهشت 1396  ] [ 12:05 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

عربستان از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟

💥العربیه‌ عربستان حامی کدام کاندیداست؟

✔️ چند تیتر در صفحه‌ی ایران در سایت عربی #العربیه وابسته به عربستان سعودی وجود دارد که می‌تواند به ما کمک کند تا به این سوال پاسخ دهیم؛ عربستان با وجود تمام خصومت‌هایش با نظام جمهوری اسلامی ایران، به کدام یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تمایل دارد؟

تیترها را بخوانیم و بیاندیشیم؛ 

🔹انتخابات ایران؛ بیشتر گروه‌های تندرو حمایت از #رئیسی را اعلام کرده‌‌اند
🔹ایران؛ بازداشت یکی از مسئولان ستاد #روحانی که به مقدسات توهین کرده است
🔹روحانی بازگشت افراط‌گرایی را به رای‌دهندگان ایرانی هشدار می‌دهد
🔹ایران؛ روحانی بدون ذکر نام #سپاه، به آن حمله کرد
🔹کاندیدا روحانی؛ از معامله اسلحه با اسرائیل تا ریاست جمهوری ایران
🔹کاندیدای ریاست جمهوری ایران که هزاران زندانی را اعدام کرد کیست؟

♦️پیوستن به صدور؛ @saeed_sasanian


ادامه مطلب
[ شنبه 16 اردیبهشت 1396  ] [ 11:17 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

اسرائیل واقعاً از دولت یازدهم عصبانی است؟

💥وقتی دکتر ظریف به روز بزرگداشت هولوکاست رای مثبت داد!

✔️ وقتی محمدجواد #ظریف در سال 92، آغاز سال نو عبری را در توئیتی به یهودیان تبریک گفت، دختر نانسی پلوسی رئیس اسبق نمایندگان مجلس آمریکا طی کامنتی به موضع ایران در قبال هولوکاست اشاره کرد. ظریف اما با صدای بلند نوشت که ایران هیچ‌گاه #هولوکاست را انکار نکرده و «آن مردی که در ایران هولوکاست را انکار می‌کرد، رفته است.» منظور او مشخصا دکتر #احمدی‌نژاد بود. 

✔️ ظریف البته دردِ انکار هولوکاست از سوی احمدی‌نژاد را بهتر از هر کس دیگری چشیده بود که این‌گونه مسرورانه از «رفتن» او می‌گفت. ماجرا به سال‌های نمایندگی ظریف در سازمان ملل باز می‌گردد؛
«آقای احمدی نژاد در سال 84 به واسطه‌ی آقای غلام‌حسین الهام به ظریف دستور دادند که رای خود را در سازمان ملل در شناسایی یک روز به نام هولوکاست پس بگیرد.» (تاریخ شفاهی سیاست خارجی ج.ا.ایران. ص 486)

✔️این‌که آقایان می‌گویند «هولوکاست را از مورخین بپرسید نه از ما سیاست‌مداران»، صرفا یک نمایش است. آن‌ها در حالی که عالی‌ترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مهم‌ترین سازمان بین‌المللی را داشتند، به بزرگ‌داشت هولوکاست رای مثبت داده بودند! همین‌ها حالا متوهمانه مدعی‌اند که رژیم صهیونیستی از قدرت‌گیری‌شان ناراضی است! 

♦️پیوستن به صدور؛ @saeed_sasanian


ادامه مطلب
[ شنبه 16 اردیبهشت 1396  ] [ 11:16 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

پروفسور آشتیانی و ترجمه آثار کانت

دکتر منوچهر آشتیانی گفت که کار ترجمه یک مجموعه 6 جلدی درباره کانت را به اتمام رسانده که حاصل 40 سال کار پژوهشی در این حوزه است. او گفت که کوشیده تا تمامی آثار کانت را ترجمه کند.

همچنین از دکتر آشتیانی کتاب «جامعه‌شناسی تاریخی» تجدید چاپ شده است. این اثر از سوی یونسکو تحسین شده است.

دکتر منوچهر آشتیانی که در سال ۱۹۷۱ در دوره دکتری از دانشگاه هایدلبرگ فارغ‌التحصیل شده و از شاگردان مارتین هایدگر، کارل لویت و گادامر بوده‌ است، از چاپ کتاب دیگری با عنوان «جایگاه دیالکتیک هگل در تاریخ دیالکتیک» خبر داد و گفت که تا پنج ماه آینده منتشر می‌شود. تلاش وی در این کتاب این بوده که درباره جایگاه تفکر هگل از 500 سال قبل از میلاد تاکنون سخن بگوید.

http://yon.ir/2fjXW

استاد منوچهر آشتیانی را از حضور باصفایش در دوره‌های دانشجویی دعوت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به خاطر دارم. @Pavaraqi


ادامه مطلب
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  ] [ 12:45 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

معرفی مؤسسه دانشجویی مسیررسانه

🔸موسسه مردم‌نهاد #مسیر_رسانه

🔺این موسسه مردم‌نهاد در سال 1395 به ثبت وزارت ورزش و جوانان درآمد و به‌طور رسمی کار خود را آغاز کرد. 
🔻مسیر رسانه، اولین موسسه مردم‌نهاد در زمینه سواد رسانه‌ای است در دو بخش آموزش و پژوهش فعالیت می‌کند. بدنه اصلی این موسسه را دانشجویان و پژوهشگران حوزه رسانه و ارتباطات تشکیل می‌دهد. 
🔺این موسسه تاکنون دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تربیت مربی مختلفی را با موضوع سواد رسانه‌ای طراحی و برگزار کرده است و تاکنون بیش‌از 1000 نفر را تحت پوشش و آموزش قرار داده است. 
🔻موسسه مسیر رسانه، محصولات گوناگونی را نیز درباره سواد رسانه‌ای تولید کرده است که از آن میان می‌توان به کتاب «150 هشتگ» و «مستند مهمان ناخوانده» اشاره کرد. 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  ] [ 12:42 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

خاطره انتخاباتی از شهدا؛ شهید براتعلی داوودی (ماشال)

اوایل انقلاب، قبل از تشکیل بسیج، شورای محلات در حال راه‌اندازی بود. محله‌ی ما که محله‌ای کوچک و کم جمعیت بود. با چند محله‌ی دیگر، هر کدام نمایندگانی داشتند. آن روز باید در یک رای‌گیری مردمی، رئیس و اعضای شورا مشخص می‌شد. مشکل این بود که رای‌گیری در مسجد مقداد برگزار می‌شد که دور از منطقه‌ی ما بود.
براتعلی از همان اول صبح که انتخابات و رای‌گیری شروع شد موتورش را برای خدمت به مردم آماده کرد.
موتورش را جلوی در مسجد قرار داد و تا آخر انتخابات، ابتدا همه ی افراد مسن و کم‌توان و بعد مابقی افراد را تا مسجد مقداد رساند و برگرداند.
طوری شد که همه‌ی افراد محله، به راحتی در رای‌گیری شرکت کردند.
این رای‌گیری با مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح‌ترین افراد برگزار شد که بعدها موجب شد شاهد اتفاقات خوبی در محله باشیم.

📚 کتاب ماشال (زندگی نامه شهید براتعلی داودی)
#انتشارات_ابراهیم_هادی 
#مسجد_امام_حسین #پایگاه_رسالت 
@nashrhadi
@sh_mashal


ادامه مطلب
[ یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  ] [ 04:43 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]