عربستان از کدام کاندیدا حمایت می‌کند؟

💥العربیه‌ عربستان حامی کدام کاندیداست؟

✔️ چند تیتر در صفحه‌ی ایران در سایت عربی #العربیه وابسته به عربستان سعودی وجود دارد که می‌تواند به ما کمک کند تا به این سوال پاسخ دهیم؛ عربستان با وجود تمام خصومت‌هایش با نظام جمهوری اسلامی ایران، به کدام یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تمایل دارد؟

تیترها را بخوانیم و بیاندیشیم؛ 

🔹انتخابات ایران؛ بیشتر گروه‌های تندرو حمایت از #رئیسی را اعلام کرده‌‌اند
🔹ایران؛ بازداشت یکی از مسئولان ستاد #روحانی که به مقدسات توهین کرده است
🔹روحانی بازگشت افراط‌گرایی را به رای‌دهندگان ایرانی هشدار می‌دهد
🔹ایران؛ روحانی بدون ذکر نام #سپاه، به آن حمله کرد
🔹کاندیدا روحانی؛ از معامله اسلحه با اسرائیل تا ریاست جمهوری ایران
🔹کاندیدای ریاست جمهوری ایران که هزاران زندانی را اعدام کرد کیست؟

♦️پیوستن به صدور؛ @saeed_sasanian


ادامه مطلب
[ شنبه 16 اردیبهشت 1396  ] [ 11:17 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

اسرائیل واقعاً از دولت یازدهم عصبانی است؟

💥وقتی دکتر ظریف به روز بزرگداشت هولوکاست رای مثبت داد!

✔️ وقتی محمدجواد #ظریف در سال 92، آغاز سال نو عبری را در توئیتی به یهودیان تبریک گفت، دختر نانسی پلوسی رئیس اسبق نمایندگان مجلس آمریکا طی کامنتی به موضع ایران در قبال هولوکاست اشاره کرد. ظریف اما با صدای بلند نوشت که ایران هیچ‌گاه #هولوکاست را انکار نکرده و «آن مردی که در ایران هولوکاست را انکار می‌کرد، رفته است.» منظور او مشخصا دکتر #احمدی‌نژاد بود. 

✔️ ظریف البته دردِ انکار هولوکاست از سوی احمدی‌نژاد را بهتر از هر کس دیگری چشیده بود که این‌گونه مسرورانه از «رفتن» او می‌گفت. ماجرا به سال‌های نمایندگی ظریف در سازمان ملل باز می‌گردد؛
«آقای احمدی نژاد در سال 84 به واسطه‌ی آقای غلام‌حسین الهام به ظریف دستور دادند که رای خود را در سازمان ملل در شناسایی یک روز به نام هولوکاست پس بگیرد.» (تاریخ شفاهی سیاست خارجی ج.ا.ایران. ص 486)

✔️این‌که آقایان می‌گویند «هولوکاست را از مورخین بپرسید نه از ما سیاست‌مداران»، صرفا یک نمایش است. آن‌ها در حالی که عالی‌ترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مهم‌ترین سازمان بین‌المللی را داشتند، به بزرگ‌داشت هولوکاست رای مثبت داده بودند! همین‌ها حالا متوهمانه مدعی‌اند که رژیم صهیونیستی از قدرت‌گیری‌شان ناراضی است! 

♦️پیوستن به صدور؛ @saeed_sasanian


ادامه مطلب
[ شنبه 16 اردیبهشت 1396  ] [ 11:16 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

پروفسور آشتیانی و ترجمه آثار کانت

دکتر منوچهر آشتیانی گفت که کار ترجمه یک مجموعه 6 جلدی درباره کانت را به اتمام رسانده که حاصل 40 سال کار پژوهشی در این حوزه است. او گفت که کوشیده تا تمامی آثار کانت را ترجمه کند.

همچنین از دکتر آشتیانی کتاب «جامعه‌شناسی تاریخی» تجدید چاپ شده است. این اثر از سوی یونسکو تحسین شده است.

دکتر منوچهر آشتیانی که در سال ۱۹۷۱ در دوره دکتری از دانشگاه هایدلبرگ فارغ‌التحصیل شده و از شاگردان مارتین هایدگر، کارل لویت و گادامر بوده‌ است، از چاپ کتاب دیگری با عنوان «جایگاه دیالکتیک هگل در تاریخ دیالکتیک» خبر داد و گفت که تا پنج ماه آینده منتشر می‌شود. تلاش وی در این کتاب این بوده که درباره جایگاه تفکر هگل از 500 سال قبل از میلاد تاکنون سخن بگوید.

http://yon.ir/2fjXW

استاد منوچهر آشتیانی را از حضور باصفایش در دوره‌های دانشجویی دعوت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به خاطر دارم. @Pavaraqi


ادامه مطلب
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  ] [ 12:45 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

معرفی مؤسسه دانشجویی مسیررسانه

🔸موسسه مردم‌نهاد #مسیر_رسانه

🔺این موسسه مردم‌نهاد در سال 1395 به ثبت وزارت ورزش و جوانان درآمد و به‌طور رسمی کار خود را آغاز کرد. 
🔻مسیر رسانه، اولین موسسه مردم‌نهاد در زمینه سواد رسانه‌ای است در دو بخش آموزش و پژوهش فعالیت می‌کند. بدنه اصلی این موسسه را دانشجویان و پژوهشگران حوزه رسانه و ارتباطات تشکیل می‌دهد. 
🔺این موسسه تاکنون دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های تربیت مربی مختلفی را با موضوع سواد رسانه‌ای طراحی و برگزار کرده است و تاکنون بیش‌از 1000 نفر را تحت پوشش و آموزش قرار داده است. 
🔻موسسه مسیر رسانه، محصولات گوناگونی را نیز درباره سواد رسانه‌ای تولید کرده است که از آن میان می‌توان به کتاب «150 هشتگ» و «مستند مهمان ناخوانده» اشاره کرد. 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1396  ] [ 12:42 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

خاطره انتخاباتی از شهدا؛ شهید براتعلی داوودی (ماشال)

اوایل انقلاب، قبل از تشکیل بسیج، شورای محلات در حال راه‌اندازی بود. محله‌ی ما که محله‌ای کوچک و کم جمعیت بود. با چند محله‌ی دیگر، هر کدام نمایندگانی داشتند. آن روز باید در یک رای‌گیری مردمی، رئیس و اعضای شورا مشخص می‌شد. مشکل این بود که رای‌گیری در مسجد مقداد برگزار می‌شد که دور از منطقه‌ی ما بود.
براتعلی از همان اول صبح که انتخابات و رای‌گیری شروع شد موتورش را برای خدمت به مردم آماده کرد.
موتورش را جلوی در مسجد قرار داد و تا آخر انتخابات، ابتدا همه ی افراد مسن و کم‌توان و بعد مابقی افراد را تا مسجد مقداد رساند و برگرداند.
طوری شد که همه‌ی افراد محله، به راحتی در رای‌گیری شرکت کردند.
این رای‌گیری با مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح‌ترین افراد برگزار شد که بعدها موجب شد شاهد اتفاقات خوبی در محله باشیم.

📚 کتاب ماشال (زندگی نامه شهید براتعلی داودی)
#انتشارات_ابراهیم_هادی 
#مسجد_امام_حسین #پایگاه_رسالت 
@nashrhadi
@sh_mashal


ادامه مطلب
[ یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  ] [ 04:43 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

از همین امروز درست زندگی کنیم

#بدانید

✅ برای 120 ساله شدن❗️

👈🏻روز را بامیوه شروع کنید

👈🏻کشمش را جایگزین قند کنید

👈🏻نمکدانها را کنار بگذارید

👈🏻سیر وپیاز بخورید

👈🏻آب کافی بنوشید

👈🏻با نوشابه قهر کنید و باروغن زیتون آشپزی 


@bakelasbashim


ادامه مطلب
[ یک شنبه 10 اردیبهشت 1396  ] [ 09:32 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

درس‌هایی از انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری فرانسه

دو درس از انتخابات فرانسه

بعد از انتخابات فرانسه، اکثر مردم در مورد افرادی صحبت می‌کنند که به دور دوم راه یافتند: خانم لپن و آقای ماکرون. ولی این نوشتار در مورد نامزدهایی است که در انتخابات سوم و چهارم شدند، و درس‌هایی که انتخابات فرانسه می‌تواند در مورد دموکراسی به مردم دنیا بدهد:

۱. آقای فرانسوا فییون:
قبل از انتخابات ایشان گزینه اول برنده شدن بود و اکثر تحلیل‌گران ایشان را رئیس جمهور آینده فرانسه می‌دانستند. کسی که حزب قوی جمهوری‌خواه او را پشتیبانی می‌کرد. ولی شاید باورتان نشود چه بر سر او آمد!؟ در طول مناظره‌ها و تحقیقات انتخاباتی توسط خبرنگاران، مشخص شد که چند سال قبل، ایشان به همسرش یک عنوان شغلی نامربوط داده است و او را به ناحق استخدام کرده است. همین. همین یک نکته کافی بود که او ریاست جمهوری فرانسه را از دست بدهد. مطبوعات آزاد و ملت فهیم و مقابله با رانت یعنی این.

۲. آقای ژان لوک ملنشون
اگر آقای ملنشون در آمریکا یا ایران یا بسیاری از کشورهای دیگر کاندید شده بود، احتمالا در حال حاضر یا در زندان بود و یا در زباله‌دانِ سیاسی به سر می‌برد. ولی در فرانسه خیر. فرانسه جایی است که آقای ملنشون، که شعار انتخاباتی او ساقط کردن نظام فرانسه و تغییر قانون اساسی بود، نه تنها طرد نشد، بلکه حدود یک پنجم آراء را به دست آورد! او نه ترور شد، نه تهدید، و نه رد صلاحیت. و فقط با اختلاف ۶۰۰ هزار رای از راه یافتن به دور دوم باز ماند.

نویسنده: دکتر #علیرضا_بازارگان
 @drbazargan

به «مهر ماندگار» بپیوندید
کانال اطلاع رسانی مجید درویشی شاهکلایی
👇👇
t.me/mehremandegaar


ادامه مطلب
[ جمعه 8 اردیبهشت 1396  ] [ 03:38 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

سواد انتخاباتی مردم را افزایش دهیم

"اگر امام فرمودند «انتخاب اصلح»، اصلح در اینجا صیغه‌ تفضیل است. … بحث این است که آنها که صالح‌ترند، بهترند. زیرا همان‌طور که امام فرمودند ما در زندگی در برابر دشمنانی قرار گرفته‌ایم که از هر جهت با ما دشمنی می‌کنند. بنابراین نمی‌توانیم برای مقابله با آنها و اداره‌ این مملکت، افرادِ بهتر را رها کنیم و به افراد خوب اکتفا کنیم زیرا شکست خواهیم خورد. به‌خصوص این‌که اگر ما خوب‌ترها را کنار بگذاریم، این یک سنّتی خواهد شد و به تدریج خوب‌ها کنار خواهند رفت و ناامیدی در جامعه رواج پیدا می‌کند. …

باید مردم خودشان اهل تشخیص شوند و از یک جایی هم باید این کار را شروع کنند و خودشان به دنبال تشخیص بیایند و تحقیق کنند. منتظر نباشند همواره غذای  پخته‌ایی را دیگران به درِ خانه‌ی آنها بیاورند که این کاندیدا؛ شما حالا رأی بدهید. اگرچه ممکن است این‌کار یک مقدار مشکل باشد ولی محال و نشدنی نیست.

(مرحوم #مهدوی_کنی، نماز جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۶۳)

#سواد_انتخاباتی مردم را افزایش دهیم!

@Pavaraqi | Pavaraqi.ir

کانال پاورقی را در پیام‌رسان ایرانی «بله» دنبال کنید!

نسخه وب: https://web.bale.ai

نسخه اندرویدی و iOS را هم در کافه بازار و اپ‌استور بجویید.


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 7 اردیبهشت 1396  ] [ 11:55 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

تبعات احراز نکردن صلاحیت دکتر محمود احمدی‌نژاد؛ پاسخ به حامیان منطقه‌ای انقلاب اسلامی

قبل از خبر: این ها بخشی از سخنان ضیا ترک ‌یلماز" در برنامه «جهان آرا» است. جایی که انتخابات ایران از منظر دیگران بررسی شد
—----
غرب‌گریان در ترکیه، رد صلاحیت آقای احمدی‌نژاد را به ‌عنوان «شکست انقلاب»، «تسلیم ایران در برابر غرب» و «چارچوب قرارداد برجام» مطـرح می‌کنند و طرفداران انقلاب اسلامی در ترکیه، «نگران» هستند و دنبال جواب این سؤال اند که چرا یکی از «خوب‌ترین» و «معروف‌ترین» چهره ها‌ی سیاست ایران حذف شده است و «ناراحت» هستند.
——
بعد از خبر: ناراحت کننده ترین حرفی که شنیدم این بود که «این جور که شما پیش می روید جلوی آقا هم خواهید ایستاد» فقط برای اینکه می خواستیم عرض کنیم به فرض #فتنه بودن محمود هم این گونه حذف کردن بیشتر به ضرر خودمان شد. باید راهی برای اقناع #مردم  خودمان و حتی منطقه و حتی تر جهان داشته باشم
#انقلاب_جهانی
#جهان_وطنی
#گروه_اقلیت
#محمود

خدمت‌نوشت را در پیام‌رسان ایرانی «بله» دنبال کنید!

@khedmatnevesht


ادامه مطلب
[ سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  ] [ 03:57 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]

فضای حقیقی هم هست؛ باور کنید!

کاش به جای اینهمه شلوغ کاری در فضای #مجازی و بازنشر هیجانات کاذب تلگرامی و اینستاگرامی، فضای #حقیقی را دریابیم!

دنیای مردم الزاما مشابه دنیای ما نیست!

#مردم_گله_مندند
#ما_توی_موبایل

—------------------------------------
☎️ @antihezbolahi_admin
@antihezbolahi  🌐
 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  ] [ 12:47 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]